Leczenie poprzez ucisk

Wiele osób w poszukiwaniu recepty na zdrowie, dobre samopoczucie i długie życie w zdrowiu i szczęściu decyduje się skorzystać z metod niekonwencjonalnych. Jedną z nich jest refleksologia. Co to jest refleksologia oraz czy wszyscy mogą z niej korzystać?

Czym jest i skąd się wzięła

Refleksologia jest uważana za jedną z dziedzin medycyny alternatywnej, zwanej też niekonwencjonalną. Wywodzi się ze starożytnych Chin jednak z czasem zdobyła ogromną popularność na całym świecie. Wielu lekarzy zaleca jej stosowanie wraz z technikami medycyny konwencjonalnej gdyż wówczas przynosi znacznie lepsze efekty. Refleksologia polega na właściwym uciskaniu konkretnych miejsc znajdujących się na naszych stopach, dłoniach, twarzy oraz uszach. Miejsca te fachowo nazywane są “refleksami” i to właśnie od nich swą nazwę wzięła ta terapia.

Zalety terapii

Stosowanie zabiegów refleksologii moze mieć bardzo pozytywny, wręcz zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie zewnętrzne oraz wewnętrzne. Nie od dziś wiadomo przecież, że pełnia zdrowia fizycznego gwarantuje również uzdrowienie duszy i lepsze życie każdego dnia.
Refleksologia może mieć ogromne znaczenie w przypadku leczenia i ograniczania naszych dolegliwości zdrowotnych oraz negatywnych objawów. Pomaga oczyścić organizm oraz uspokoić myśli, wyciszyć się. Poprawnie wykonywane zabiegi refleksologii pozwalają odzyskać wewnętrzny spokój, przestać się stresować, mogą ograniczać ataki paniki, lęku lub silnego stresu. Dzięki refleksologii możemy odzyskać równowagę psychiczną, przestać się męczyć, nabierzemy także energii. Jest ona polecana również w przypadku problemów ze snem. Korzyści z refleksologii są więc ogromne i mają niezwykle pozytywny wpływ na nasz dobrostan.

Potencjalne przeciwwskazania

Często zastanawiamy się nad tym czy każdy może skorzystać z zabiegu refleksoterapii oraz czy istnieją jakieś przeciwwskazania do brania udziału w tego typu kuracji. Warto zaznaczyć, że nie ma jakichś szczególnych przeciwwskazań do korzystania z tego typu zabiegów. Refleksologia może być wykorzystywana z powodzeniem i osób z różnymi schorzeniami i w każdym wieku. Nie powinny z niej korzystać osoby będące w ciąży gdyż potencjalnie niekomfortowy mógłby być ucisk miejsc odpowiadających za narządy płciowe. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby przewlekle chore, u których ucisk powinien być delikatny i polegać na słabym masażu. Z czasem siła ucisku może być zwiększana. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości bądź niepokojących objawów warto zasięgnąć opinii lekarza prowadzącego.