Olejowa odżywka do włosów – olejek arganowy i kokosowy do włosów: olejowanie włosów

Rozglądając się po drogeryjnych półkach w poszukiwaniu cudotwórczego preparatu na zniszczone włosy, widoczne stają się różnego typu odżywki, szampon, maski, masła itd. W ostatnich latach popularne natomiast staje się olejowanie włosów.
Jest to metoda, w której rolę odżywki pełnią naturalnego pochodzenia oleje. Dzięki zawartości w nich nienasyconych kwasów tłuszczowych włosy stają się odżywione, pełne blasku, gęste i mocne. Oleje rozprowadza się albo na całe włosy albo tylko na skórę głowy.

 

Można ich używać zarówno na suche jak i mokre włosy. Wcześniej jednak fryzurę należy odpowiednio przygotować, a mianowicie oczyścić ją poprzez stosowanie specjalnych szamponów, np. z grupy SLS. Po nałożeniu maski z oleju, należy jak najdłużej powstrzymać się od zmywania, najlepiej kilka godzin. Oleje po prostu muszą wniknąć w głąb włosa oraz w skórę głowy. Potem włosy należy umyć i można nałożyć jeszcze nawilżającą maseczkę. Oprócz poprawy kondycji włosów, oleje świetnie działają przeciwłupieżowo i o dziwo zmniejszają przetłuszczanie się włosów. W zasadzie każdy olej nadaje się do wspomnianej metody. Szczególnie polecany jest olejek arganowy do włosów czy olejek kokosowy do włosów.