Kosmetyczne sposoby na przedłużenie rzęs

Długie i gęste rzęsy – chyba każda kobieta o nich marzy! Niektóre panie zostały hojnie obdarzone przez naturę i nie muszą się martwić o oprawę oka. Długie i gęste rzęsy to podstawa powabnego spojrzenia, które jest w stanie złamać każde męskie serce. Jak można przedłużyć rzęsy i kiedy taki efekt będzie najbardziej trwały?

Pielęgnacja naturalnych rzęs

Najlepiej, jeżeli rzęsy staną się mocniejsze i dłuższe w sposób naturalny, na przykład w wyniku zmiany sposobu odżywiania. Niestety ta metoda skutkuje niezwykle rzadko. Matka natura nieco pomaga w trosce o rzęsy. Od dawien dawna kobiety w celu wzmocnienia rzęs stosują chociażby olejek rycynowy. W aptekach dostępne są także specjalistyczne odżywki do nakładania na rzęsy, które mają sprawić, że będą one dłuższe i bardziej gęste.

Codzienny makijaż

Innym sposobem na przedłużenie oraz zagęszczenie rzęs jest codzienne stosowanie tuszu do rzęs. W sprzedaży są tusze w kilku rodzajach. Jedne z nich mają dać tylko i wyłącznie efekt przedłużenia rzęs, z kolei inne mają rzęsy zagęścić. W drogeriach dostępne są też mascary zarówno pogrubiające jak i wydłużające rzęsy. Warto inwestować w produkty wodoodporne, gdyż w przeciwnym razie makijaż może spłynąć przy pierwszym lepszym deszczu. Niestety, ta metoda posiada kilka wad, a jedną z nich jest to, że rzęsy trzeba malować każdego dnia, oczywiście należy też pamiętać o tym, aby wieczorem dokładnie zmyć makijaż, w przeciwnym razie może on przedostać się do oka powodując jego podrażnienie.

Kosmetyczne przedłużanie i zagęszczanie rzęs

Najbardziej polecanym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet, które marzą o tym aby mieć piękne spojrzenie są sztuczne rzęsy. Jak można stać się dumną posiadaczką sztucznych rzęs? Otóż jest na to kilka sposobów. Pierwszy z nich, to zakup sztucznych rzęs w drogerii i ich samodzielne przyklejenie. Trzeba mieć jednak do tego odrobinę wprawy, w przeciwnym razie uzyskany efekt nie będzie nazbyt zadowalający, a ponadto można uszkodzić naturalne rzęsy. Zdecydowanie lepszym wyjściem będzie profesjonalny zabieg kosmetyczny, taki jak na przykład przedłużanie czy zagęszczanie rzęs. Coraz bardziej popularne staje się zagęszczanie rzęs metodą 1:1, która polega na rym, że do każdej jednej naturalnej rzęsy dokleja się jedną rzęsę sztuczną. Na wykonanie takiego zabiegu warto zdecydować się w renomowanym gabinecie kosmetycznym, wówczas będzie się miało pewność, że sztuczne rzęsy nie będą się nazbyt rzucać w oczy. Zabieg tego typu można wykonywać raz na kilka tygodni.