Pielęgnacja rzęs – co trzeba o niej wiedzieć?

Liczne zabiegi kosmetyczne, drogie specyfiki – wszystko po to by mieć piękne, długie i grube rzęsy. To właśnie one sprawiają, że kobiece spojrzenie staje się jeszcze bardziej wyraziste i ponętne. Jakie są najbardziej popularne sposoby dbania o rzęsy? Czy istnieją domowe sposoby na to by je zagęścić, przedłużyć lub chociaż odrobinę wzmocnić?

Historia jednego włosa

Włosy na całym ciele człowieka starzeją się i wypadają. Im człowiek starszy, tym włosy stają się słabsze, bardziej podatne na zniszczenia. Rzęsy nie są w tym przypadku żadnym wyjątkiem. Jeżeli ktoś chce do późnej starości cieszyć się pięknymi rzęsami, to już zawczasu powinien o nie zadbać w odpowiedni sposób. Nie od dziś bowiem wiadomo, że o wiele lepiej jest zapobiegać różnorodnym problemom niż je później leczyć. Właściwa troska o wygląd rzęs może przejawiać się w różnorodnym zachowaniu. Warto zadbać chociażby o właściwą dietę bogatą w drogocenne dla organizmu człowieka substancje odżywcze, a także o kosmetyki do pielęgnacji. Ponadto, warto unikać sytuacji, które mogą osłabiać oprawę oka.

Co wpływa na osłabienie rzęs?

Wydawać by się mogło, że ciężko jest negatywnie wpłynąć na wygląd rzęs. Nic bardziej mylnego. Najzwyklejsze codzienne czynności mogą sprawić, że będą one osłabione, a z czasem zaczną szybciej wypadać. Negatywne oddziaływanie na kondycję rzęs mają chociażby kosmetyki do makijażu, nieumiejętny demakijaż oraz zabiegi kosmetyczne polegające na przedłużaniu czy zagęszczaniu rzęs. Owszem, po takich zabiegach oko wygląda lepiej, jednak stan naturalnych rzęs ulega degradacji.

Jak sprawić, aby przywrócić piękny wygląd rzęs?

Najlepiej by było unikać codziennego malowania rzęs tuszem czy stosowania zalotek do ich podkręcania. Warto także unikać przedłużania i zagęszczania rzęs. Jednak większość kobiet nie jest w stanie się obyć bez drobnego poprawienia urody. Aby wzmocnić rzęsy należy stosować dobrej jakości kosmetyki pielęgnujące. Dobrym wyborem będzie chociażby olejków lub odżywek do rzęs. W takie specyfiki warto zaopatrywać się w aptekach. W przypadku rzęs o skłonności do łamania się polecany jest olejek rycynowy. Jego działanie polega głównie na wzmocnieniu struktury włosa. Oprócz olejków rycynowych na rynku kosmetyków do pielęgnacji rzęs można znaleźć też szereg odżywek, niektóre z nich zostały oznaczone jako produkty lecznicze. Trzeba koniecznie zapoznać się z ulotką dołączoną do tych produktów, ponieważ nadmierne stosowanie niektórych substancji może być tak samo szkodliwe jak ich niedobór.