Pomóż samej sobie!

Ciężka choroba – idealizm

W obecnych czasach, bardzo dużo młodych ludzi, a zwłaszcza dziewczyn posiada kompleksy – dotyczących wyglądu. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ słynny instagram, jak również Facebook pokazuje nam przeważnie same idealne zdjęcia, które na pewno się zetknęły z photoshopem. Zauważmy, że rzadko kiedy nasz znajomy/a gromadzi w galerii zdjęcie, które jest bez żadnych przeróbek i faktycznie przypomina tą osobę, którą jest. Idealizm występuje zwłaszcza w mediach społecznościowych na takich portalach, ponieważ każdy chce się pokazać z jak najlepszej strony, inspirując się innymi. I kółko się kręci, ponieważ robi tak co druga osoba – ,,jak moja znajoma ze szkoły tak pięknie wygląda?’’. Zapewne użyła przeróbki zdjęć, cykała zdjęcia po kilka razy, oraz odstawiła się najlepiej jak umie. A przecież to jest takie modne, zwłaszcza powiększone usta, zrobione rzęsy, nie pomijając brwi.

Bądźmy dla siebie przychylni – ilość takich osób jest naprawdę zastanawiająca

Załóżmy, że przesiadujemy na takich portalach 2-3 h dziennie, a nawet dłużej, zwłaszcza, że staje się dla większości ludzi jedynym źródłem kontaktu. W związku z tym, obserwując same idealne makijaże, markowe ubrania, piękną cerę, patrzymy na to kilkakrotnie w ciągu dnia, zastanawiając się, czemu Ty nie masz tego i tamtego. A czy zauważyłaś taki przypadek, że ktoś robi zdjęcia z czymś gorszym od innych? Rzadko, inaczej jesteś plebsem. Warto się jednak zastanowić kilka razy nad tym, co wstawiamy co piszemy i co przekazujemy innym. Powszechnym, a zarazem bardzo smutnym przypadkiem u kobiet, jest anoreksja. Chcesz wyglądać przecież jak niejedna modelka na instagramie, więc wpadasz na pomysł, aby trzymać się diety. I tutaj zaczynają się schody, ponieważ bez rozsądnego rozpatrzenia jadłospisu i nie tylko, bardzo łatwo stać się osłabionym i głodnym. Mając na uwadze ludzi, którzy się z tym męczą zakładają, że będą liczyć kalorie i pilnować to, co jedzą. I właśnie zaczynamy w ten sposób wpadać w depresję i anoreksję. Strach. Nadmierny idealizm. Kalorie. Ilość jedzenia. Odmawianie go sobie. Płacz, zamknięcie się w sobie. Mocna depresja. Niepewność siebie. Można tak wymieniać w nieskończoność, jednakże dopóki tego nie mamy, ciężko zrozumieć drugą stronę. I tak samo powiedziałaby Ci osoba, która walczy z tym przypadkiem.

Jak można przytyć, ratując swoje życie i ciało? Podstawowe informacje

Chociaż przytycie wydaje się proste, wcale takie nie jest, a zwłaszcza dla osób z niedowagą. Muszą się przyzwyczaić do takiej ilości jedzenia, mając na uwadze 1kg w dzień. Zanim podejmiemy się tego zadania, warto skonsultować to z dietetykiem, a nawet z psychoterapeutą, który pomoże Ci odbudować charakter, niezbędny do normalnego funkcjonowania i podejścia do jedzenia. Jednakże, jeśli Cię to ciekawi ile kalorii trzeba zjeść żeby przytyć 1 kg przede wszystkim należy wybrać takie produkty w ciągu dnia, żeby wynosiły ponad 7000 kcal. W przypadku kiedy masz anoreksję, to w ŻADNYM WYPADKU nie rób tego od razu, ale wszystko stopniowo, gdyż Twój żołądek nie jest przyzwyczajony, a Ty sama możesz wymiotować. Istotna jest regularność posiłków, lekostrawność, delikatność, czyli: ryż, kasze, ziemniaczki, warzywa, owoce itp. Na samym początku zacznij od czegoś, co ma niewiele więcej kalorii niż przedtem. W momencie, gdy poczujesz, że możesz wszystko, to jak najbardziej wypróbuj tego sposobu na szybkie przytycie w jeden dzień, tzn. aż 7000 kcal w ciągu dnia, a szybko uzyskasz zdrową wagę i formę!