Kilka słów o szczoteczkach do zębów

Mycie zębów to czynność, którą każdy człowiek powinien wykonywać minimum dwa razy w ciągu każdego dnia. Specjaliści od higieny jamy ustnej zalecają nawet, aby zęby dokładnie czyścić po każdym posiłku. Jednak w trosce o szkliwo zębów należy to robić w sposób umiejętny. U każdego lekarza dentysty można zasięgnąć poradę w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. Kluczowe znaczenie dla dokładnego czyszczenia zębów ma to, jaką szczoteczkę się wybierze.

Jakie są rodzaje szczoteczek do zębów?

Na rynku produktów przeznaczonych do higieny jamy ustnej można spotkać trzy najbardziej popularne rodzaje szczoteczek do zębów. Pierwszy z nich, to tradycyjna, manualna szczoteczka do zębów. Jest to produkt najtańszy, kosztuje od kilku do kilkunastu złotych. Taką szczoteczkę można dostać w każdym sklepie. Nie jest zalecane kupno produktów najtańszych, gdyż są one najczęściej bardzo kiepskiej jakości. Jest to ostateczność, gdy na przykład na kilku dniowy wyjazd zapomni się swojej domowej szczoteczki do mycia zębów. Przy wyborze manualnej szczoteczki do zębów trzeba zwrócić uwagę na wielkość główki oraz na rodzaj włosia. Drugim rozwiązaniem może być wybór rotacyjnej szczoteczki elektrycznej. W zależności od modelu jest to wydatek od kilkudziesięciu do ponad stu złotych. W komplecie z elektryczną rączką dostaje się kilka wymiennych głowic, dzięki czemu z jednego urządzenia może korzystać cała rodzina. Szczoteczka rotacyjna pozwala na o wiele dokładniejsze czyszczenie zębów niż gdy ta czynność wykonywana jest za pomocą szczoteczki tradycyjnej. Nowością na rynku od kilku lat są szczoteczki soniczne.

Najlepsza szczoteczka soniczna – co sprawia, że jest taka wyjątkowa?

Najlepsza szczoteczka soniczna to bez wątpienia taka, która jest skuteczna. Co sprawia, że szczoteczki soniczne są uznawane za najlepsze produkty do czyszczenia zębów? Niewątpliwie w tym przypadku dużą rolę odgrywa nowoczesna technologia. Szczoteczka soniczna, w odróżnieniu od zwykłej szczoteczki elektycznej nie wykonuje ruchów rotacyjnych, tylko ruchy wymiatające. Taki rodzaj ruchów włosia jest o wiele bardziej skuteczny i pozwala na dokładniejsze usunięcie zanieczyszczeń z zębów. Warto pamiętać o tym, że nawet najlepsza szczoteczka nie pomoże w utrzymaniu higieny jamy ustnej jeżei nie będzie używana wystarczająco często. Warto także zapoznać się z instrukcją używania szczoteczki, by myć zęby w odpowiedni sposób. Szczoteczka soniczna to dość duży wydatek, jednak produkt ten wystarczy na bardzo długi czas.