Jak zadbać o skórę po lecie?

Po słonecznym lecie często bardzo szybko przychodzi zima. Jesień trwa czasami tylko kilka krótkich tygodni i trudno jest przestawić się na nagłe zmiany temperatur i warunków pogodowych. Jest to też czas bardzo trudny dla urody. Zmęczona latem i palącym słońcem skóra nagle narażona jest na zimny wiatr, mróz, śnieg, a w domu – podkręcone kaloryfery i suche powietrze. Zarówno na mrozie jak i w suchym powietrzu skóra traci wilgoć, wysusza się, szybciej starzeje. Gwałtowne zmiany temperatury przy wchodzeniu z mrozu do ciepłego pomieszczenia i na odwrót, powodują przykre uczucie ściągania twarzy, łuszczenia. Zima należy zadbać więc o specjalną ochronę, odżywienie i nawilżenie skóry i włosów.

Pielęgnacja przez dietę

Jeśli w niektórych miejscach na naszej skórze pojawia się fioletowa siateczka żyłek, oznacza to, że zimno osłabia także nasze mikrokrążenie. Należy wtedy zadbać, by oprócz odpowiedniej pielęgnacji, zapewnić skórze odżywienie także przez składniki z jedzenia. Ryby, oliwa, chude mięso, warzywa z mrożonek dostarczą nam potrzebnych substancji, witamin i minerałów.

Zestaw kosmetyczny na zimę – krótka historia

Przy codziennej pielęgnacji powinnyśmy zwracać uwagę na to, jakich kosmetyków używamy. Warto jest zadbać by w naszej łazience znalazły się preparaty delikatnie myjące, a przy tym nawilżające i natłuszczające skórę. Do zmywania twarzy, zamiast pianek i żelów lepiej użyć jest bardziej tłustych w konsystencji mleczek i śmietanek, po których oczyścimy twarz tonikiem. Ważny jest odpowiednio dobrany krem na zimę – tworzy on na skórze specjalny płaszcz ochronny. Nie wolno o nim zapominać nawet jeśli wychodzimy tylko na chwilę. Jeśli natomiast wybieramy się na narty, zadbajmy o to, by nasz krem posiadał również silny filter. Ze szczególną troską powinniśmy obchodzić się z ustami, które nie mają żadnych gruczołów łojowych i są najbardziej podatne na wysuszanie. Należą im się specjalne natłuszczające preparaty, dopiero na taką warstwę możemy nałożyć szminkę lub błyszczyk. Zimą nigdy nie wychodźmy z domu bez rękawiczek i warstwy ochronnego kremu na dłoniach.

Profesjonalna pielęgnacja

Prawdziwą regenerację i odżywienie skóry zapewni nam jednak wizyta w profesjonalnym salonie. Maski z witaminami, regenerujące, odbudowujące – kosmetolog sam doradzi nam, co najlepiej zastosować. Salon kosmetyczny hollywood Międzyrzecz pomoże nam zadbać również o skórę wokół oczu, która jest znacznie cieńsza niż w pozostałych rejonach twarzy, a przez to szczególnie narażona na starzenie zimą. Okres zimowy warto też wykorzystać na zabiegi złuszczania, czy wykorzystujące retinol, ponieważ po ich wykonaniu nie jest zalecane wystawianie twarzy na słońce.

Podstawa pielęgnacji skóry jest jej nawilżenie sprawdź naturalne kosmetyki nawilżające na phenome.eu