Sposoby na aktywność fizyczną w ciąży

W życiu praktycznie każdej kobiety jest, był lub będzie taki okres, w którym powinna o siebie szczególnie dbać. To okres ciąży. Przez te dziewięć miesięcy ciało kobiety się zmienia – jednym mniej, drugim bardziej. Żeby sylwetka w trakcie ciąży oraz po porodzie dobrze się prezentowała, to trzeba zadbać o aktywność fizyczną. Tak, kobiety w ciąży powinny dbać o wykonywanie regularnie ćwiczeń, które są odpowiednio dopasowane do jej aktualnego stanu. Poza ćwiczeniami niezbędna jest również odpowiednia dieta.

Sposoby na aktywność fizyczną w ciąży

Ruch w okresie ciąży jest ważny. Musi to być jednak odpowiedni ruch – zabronione jest absolutnie pójście na siłownię i podnoszenie ciężarów. A jakie ćwiczenia są dozwolone? Dozwolona jest odpowiednio przeprowadzona gimnastyka oraz joga. Podczas wykonywania takich ćwiczeń ciało kobiety się rozciąga, co ma wpływ na redukcję oraz zminimalizowanie wystąpienia rozstępów na brzuchu czy też udach. Ale to nie jedyne aktywności, które ciężarna może wykonywać. Bardzo dobry wpływ na kobiety w ciąży ma pływanie. Dlaczego? Ponieważ w wodzie kobieta ciężarna (zwłaszcza na późniejszym etapie ciąży) nie będzie czuła ciężaru malucha oraz brzucha, przez co odciąży choć na chwilę swój kręgosłup.

Co zatem kobieta w ciąży powinna zrobić, aby być aktywną fizycznie? Przede wszystkim spytać ginekologa o zgodę na wykonywanie ćwiczeń, a kiedy już ją uzyska, to potem odwiedzenie na przykład miejsca jakim jest basen AWF Katowice , by popływać i zrelaksować się przed miesiącami opieki nad swoim niemowlęciem.