Ile trwa zabieg endermologii

Endermologia – na co pomaga, ile kosztuje, ile trwa zabieg endermologii?

Choć rzadko która kobieta może pochwalić się idealnie gładką skórą, dzisiaj jest już sposób na to, by zatuszować braki takie jak cellulit, rozstępy, nierówności, czy po prostu nadmiar tłuszczu w niektórych partiach ciała. Okazuje się, iż jest to możliwe bez specjalnej diety, wielu wyrzeczeń, czy katowania się ćwiczenia mi. Zabieg endermologii pozwoli nam uzyskać wymarzone kształty już po kilku lub kilkunastu zabiegach, a koszt jest całkiem przystępny. Dowiedz się więcej o możliwościach, jakie daje endermologia.

Jak wygląda zabieg endermologii?

Zabiegi endermologii oferowane są przez salon y piękności i gabinety kosmetyczne. Do ich wykonywania potrzebna jest specjalna maszyna, której końcówka jest wyposażona w masujące rolki i część wytwarzającą podciśnienie. Osoba poddawana endermologii musi założyć ciasny, dopasowany do ciała kombinezon, żeby głowica maszyny nie była przykładana bezpośrednio do skóry. Podczas zabiegu skóra jest zasysana i intensywnie, mechanicznie masowana, co pobudza ją do regeneracji. Trwa to około pół godziny i kosztuje od 120 do 150 zł za zabieg.

Endermologia efekty

Zabiegi endermologii wykonywane są zwykle w serii, po dziesięć lub więcej masaży. Już po kilku pierwszych można zauważyć wygładzenie i zwiększone napięcie skóry. Po pełnej serii warto zmierzyć swoje obwody – wtedy często okazuje się, w masowanych miejscach mamy kilka centymetrów mniej. Endermologia działa bowiem na znajdującą się pod skórą tkankę tłuszczową, również tą, która była odporna na wszelkie ćwiczenia i diety. Zostaje ona zmiękczona i organizmowi łatwiej jest ją spalić. W skórze wytwarzają się też kluczowe dla jej zdrowego wyglądu kolagen i elastyna, dlatego osoby, które korzystały z zabiegów zauważają, że ich rozstępy są mniej widoczne a cellulit praktycznie zniknął.

Oczywiście jeśli uzyskamy już wymarzony, efekt, musimy dbać o to, aby się on utrzymał – najlepiej pijąc dużo wody i jedząc jak najwięcej owoców i warzyw. Raz w miesiącu można też wykonać zabieg przypominający, który zadba o to, by nasza sylwetka ciągle była piękna.