Trampolina- akrobatyka i trening

Podczas zimowych miesięcy nie mamy zbyt wielu okazji do ruchu na świeżym powietrzu, szczególnie gdy nie ma śniegu. Ospałość i chroniczne zmęczenie dają niektórym mocno w kość. Trening na trampolinach może być wspaniałym antidotum na brak endorfin w organizmie.

Jaki prezent? Trampolina!

Najmłodsi mogą korzystać z zajęć, takich jak akrobatyka na trampolinach. Tego rodzaju ćwiczenia niezwykle poprawiają koordynację ruchową i ćwiczą gibkość. Taki trening na trampolinach daje również mnóstwo frajdy naszym milusińskim.
W czasie, gdy dziecko swobodnie bawi się lub uczy pod okiem instruktora, możemy wykorzystać ten czas na własny trening na trampolinach. Nawet zwykłe podskoki pozwalają uszczuplić tkankę tłuszczową i pozbyć się,, boczków”.
Trening na trampolinach może stosować prawie każdy. Poważne kontuzje kręgosłupa lub niedowład są zazwyczaj czynnikiem dyskwalifikującym i taka osoba nie może brać udziału w zajęciach.

Akrobatyka na trampolinach trwa przeważnie jedną godzinę. Podczas wysiłku zalecana jest około pięciominutowa przerwa. Ćwiczenia są dostosowane do poziomu zaawansowania uczestników.
W każdym dużym mieście odbywa się trening na trampolinach dla różnych grup wiekowych. Jeśli w naszej miejscowości nie ma parku trampolin, możemy kupić trampolinę ogrodową i ustawić koło domu. Mieszkańcy bloków niestety nie skorzystają z takiej możliwości. Pamiętajmy, że nawet zwykła skakanka może pomóc w zachowaniu formy, tak by na wiosnę wciąż cieszyć się dobrą kondycją i nienaganną figurą.