Armani Exchange – otwórz swój sklep dzięki franczyzie

Marzysz o tym, aby prowadzić butik z markową odzieżą, na przykład Armani Exchange? Nic trudnego! Pomyśl o franczyzie, bo rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej to poważne przedsięwzięcie. I jeśli nie posiadasz odpowiedniego doświadczenia, gotowy model biznesowy będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Od czego warto zacząć własny biznes? Przede wszystkim należy przeprowadzić badania rynku, następnie złożyć wniosek o licencję, potem stworzyć plan marketingowy i zacząć budować markę. Na szczęście istnieje skuteczna droga na skróty, która jest naprawdę warta polecenie. Droga ta pozwala na znaczne skrócenie tego żmudnego procesu zakładania własnej firmy – to zostanie właścicielem firmy franczyzowej.

Decydując się na takie rozwiązanie, można korzystać z różnych zasobów, doświadczeń i wiedzy marki, która osiągnęła już sukces w danej dziedzinie. Jednocześnie w tego typu biznesie można zachować autonomię w prowadzeniu własnej firmy. A to również jest istotne i pożądane przez przyszłych przedsiębiorców.

W biznesie franczyzowym zasady określające współpracę są jasne i określone w umowie franczyzowej. Przede wszystkim franczyzobiorca zobowiązany jest płacić wcześniej ustaloną opłatę, umożliwiającą zasadniczo “wynająć” daną markę. Jednocześnie sam prowadzi biznes, aczkolwiek musi przestrzegać zasad i przepisów związanych z tym, jak marka jest wykorzystywana, ustalonych wcześniej przez franczyzodawcę.

Biznes franczyzowy jest popularnym modelem biznesowym, ponieważ oferuje właścicielom to, co najlepsze z obu światów: wsparcie dużej marki i korzyści z posiadania własnego biznesu. Jest też dużym ułatwieniem, zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców (na danym rynku lub w ogóle w biznesie). Jednak, mimo wielu korzyści, rozpoczęcie działalności franczyzowej nie powinno być traktowane zbyt lekko. Niesie bowiem ze sobą nie tylko plusy, ale również minusy, z których przedsiębiorca musi zdawać sobie sprawę.

Rozpoczęcie franczyzy jest łatwe. Franczyzodawca oferuje bowiem wsparcie między innymi w postaci szkoleń, materiałów, przebiegu procesów i budowania marki. Taka pomoc znacznie ułatwia start w branży. Firmy franczyzowe często mają także znacznie niższy wskaźnik niepowodzeń, gdyż dołączają do sprawdzonego modelu biznesowego, który działa i przyniósł sukces właścicielowi. W pakiecie ze współpracą idzie także dodatkowe wsparcie i zasoby biznesowe, które mogą przyczynić się do sukcesu franczyzobiorców.