Profile na Instagramie, które warto obserwować III cz.

Każdy kto ma konto na tym portalu, może pewnego dnia się zastanowić – jakie są profile na Instagramie, które warto obserwować? W takiej chwili, bez zapowiedzi przychodzę ja, cały na bia…nie, dobra, wolę być ubrany na czarno. Przychodzę cały na czarno i szarmancko, na srebrnej tacy zapodaję najbardziej wyszukane frykasy.

Częstujcie się nimi śmiało!

…a potem rzućcie okiem na I oraz II wpis z ładnymi profilami. Linki na końcu!

Aby przejść do wybranego profilu należy kliknąć w obrazek. 

profile na Instagramie, które warto obserwować

Maciek na swoim instagramie zajmuje się kolorowym, dynamicznym fotoreportażem. Jego zdjęcia emanują pozytywną energią, zarażają uśmiechem i motywują do działania. Zdają się krzyczeć „życie jest zajebiste!” i czynią to bez choćby odrobiny jakiejkolwiek pretensjonalności.

profile na Instagramie, które warto obserwować

Prace Jake’a to dla mnie osobiście wzór do naśladowania, jeśli chodzi o fotografię krajobrazu. Są doskonale przemyślane, wyważone i niesamowicie klimatyczne – kocham spokój jaki z nich emanuje.

Spora część fotografii została wykonana w czasie tak zwanej „golden hour”, czyli na godzinę przed zachodem słońca lub godzinę po wschodzie słońca. To świetny moment, aby wykonać dobre zdjęcie. Zwłaszcza jeśli fotografuje się Australijską prerię.

profile na Instagramie, które warto obserwować

David Hiepler i Fritz Brunier, to duet artystów-fotografów z Berlina. Zajmują się szeroko rozumianą fotografią architektury i krajobrazu. Współpracują z licznymi studiami architektonicznymi oraz z wieloma magazynami poświęconymi tej tematyce. To zdecydowani są nazwiska, które wiele znaczą w tym światku i warto się z nimi dokładniej zapoznać.

Ich zdjęcia są surowe, zimne, ostre jak brzytwa i opierające się na intensywnych kontrastach. Zmuszają widza do pewnej refleksji i wyczulają na niuanse. Gorąco zachęcam Was do przejrzenia ich profilu oraz galerii na stronie internetowej.

 

profile na Instagramie, które warto obserwować

Bryson prowadzi jeden z bardziej eleganckich profili na instagramie, jakie przychodzą mi na myśl. Fotografuje podmiejskie wille w Północnej Karolinie – są to budynki bardzo stylowe, nierzadko luksusowe, ale w tym takim przyjaznym, zapraszającym znaczeniu. Ich idealne, czyste fasady, perfekcyjnie przystrzyżone trawniki i ciekawe dachy pochłonęły i zauroczyły mnie bez reszty.

Północna Karolina od czasu, gdy trafiłem na to konto, to jedno z moich must see miejsc na świecie!

 

profile na Instagramie, które warto obserwować

Na sam koniec zostawiam dla Was specjalny smaczek, nad którym mój lokalny patriotyzm nie pozwala przejść obojętnie.

Podrys to duet projektantów, którzy swoimi zdjęciami potwierdzają, że architektura, to tylko (aż!) zbiór linii na tle nieba. Pokazują też, że modernizm, choć nie kojarzy się z niczym przyjemnym/miękkim/ciepłym może mieć przyjazne oblicze! Swoją uwagę skupiają głównie na Poznańskim Modernizmie, którym, my, poznaniacy, zdecydowanie powinniśmy się chwalić.

Co niniejszym czynię zapraszając Was do obserwowania profilu Podrys-u! 🙂


Mam nadzieję, że moje profile na Instagramie, które warto obserwować przypadły Wam do gustu. Dajcie znać w komentarzach, które się najbardziej spodobały!


Jakby Wam było tego mało, to jest jeszcze I cz. oraz II cz. z tej serii. Koniecznie sprawdźcie co Wam rekomenduję i sami, w komentarzach podeślijcie swoje ulubione konta. Jestem bardzo ciekaw jakie zdjęcia lubicie oglądać!


Jeśli ten wpis Ci się spodobał, to udostępnij go znajomym przy pomocy przycisków na dole.

Polub również -> facebooka

 <- (codzienne inspiracje wnętrzarskie) oraz zaobserwuj na -> Instagramie <- (ładne zdjęcia starych budynków).

Możesz też do mnie napisać maila: janek@soczekpomaranczowy.pl

 • Ostatnie z kont to petarda! Genialne zdjęcia! 😀

  Ja ostatnio jaram się kontem: https://www.instagram.com/allthatisshe/

  – to bardziej konto „rodzicielskie”, przedstawia głównie mamę i jej dwie córki, ale zdjęcia, jakie robią… Osz. Uwielbiam ich dowcip i umiejętność dostrzegania w różnych przedmiotach twórczego, czasem wręcz magicznego potencjału! 😉

  • Ah, te zdjęcia są nie dość, że rodzinne to jeszcze z wielką mocną artystyczną – przecież ta dziewczyna „ubrana” w grzyb, czy zdjęcie z kieliszkami to majstersztyk! Dzięki Marto za podesłanie linka, od dziś jestem ich fanem! 😀

 • Ja jakoś nie jestem fanką obserwowania ludzi na instagramie, to znaczy, ograniczam się do obserwowania znajomych. Wolę oglądać prawdziwe życie ludzi, których znam, niż wypozowane i wyretuszowane zdjęcia na popularnych profilach.

  • Myślę, że w tych wyretuszowanych, dopracowanych w każdym szczególne zdjęciach chodzi o pewne inspirowanie, przekazywanie konkretnych emocji, czy bycie pewnym wzorem do naśladowania. Przecież każdy chyba chce robić coraz lepsze zdjęcia, nieprawdaż? Nawet jeśli to tylko (aż?) zdjęcia z rodzinnego obiadu.

   Wydaje mi się, że jest jednak więcej plusów niż minusów tego typu profili. Choć, wiadomo, nie można przesadzać jak np. czynią to modelki wstawiając w całości wyretuszowane fotografie swojego ciała – to potrafi czynić dużo szkód, fakt.

 • Największe wrażenie zrobił na mnie chyba Prace Jake’a, faktycznie od zdjęć bije aura błogości, są lekkie, ale jednocześnie wymowne…