Mieliście kiedyś coś takiego, że kogoś znacie/lubicie/śledzicie w internecie i jesteście bardzo ciekawi tego jak ten ktoś mieszka? Chcieliście zobaczyć jak to co tworzy (za co go podziwiacie) wpływa na to, jak urządza swój dom? Ja tak miałem i jak tylko zdarzyła się okazja, to zaspokoiłem swoją ciekawość.

A przy okazji tak się złożyło, że mogę się tym z Wami podzielić.

Mowa tutaj o Poznańskiej kwiaciarni Kwiaty&MIUT której założyciele, Radek i Łukasz są uważani za kluczowych i najbardziej wpływowych popularyzatorów dalii w Polsce. Wśród wielu rzeczy, które można by o Nich napisać ja dodam od siebie, że do perfekcji opanowali prowadzenie social media, a konkretnie Instagram.

Ich zdjęcia są doskonałe, a kompozycje kwiatów bardzo kunsztowne i widać, że przygotowane przez kogoś, kto posiada świetnie wyrobioną estetykę oraz  rękę do kwiatów. Nie bez powodu pisałem o Nich w moim zestawieniu -> 5 profili, które warto obserwować na Instagramie <- polecam Wam się z nim zapoznać, ale najpierw zobaczmy jak tacy ludzie mieszkają.


Jakie jest mieszkanie właścicieli kwiaciarni Kwiaty&MIUT?


Tak, patrząc na ich twórczość i pracę, to to było moje największe pytanie. Widocznie mam takie lekkie zboczenie, że lubię ciekawym ludziom do domów zaglądać. Wy pewnie też to lubicie, więc nie traćmy czasu, bo dzień krótki, a pięknych wnętrz dużo do obejrzenia!

12

Salon zachwyca bogatą kolekcją obrazów, zdjęć i grafik, która zajmuje całą ścianę. Jak znam życie, to pewnie będzie się systematycznie rozrastać, czemu bardzo kibicuję! Fajnym pomysłem jest ustawienie pod tą ścianą komód z PRL’u.

Tworzy to pewien piedestał dla sztuki zawieszonej u górze i harmonizuje całe wnętrze. Zgodzicie się ze mną? Osobiście uważam, że to jest szalenie trudne, aby tak zgrać: wnętrze zabytkowej kamienicy ze sztuką współczesną i przy tym z tak fatalnie kojarzonymi meblami. Dobra robota.

24

Obróćmy się nieco w prawo, to zobaczymy biblioteczkę z kącikiem do pracy. Sama biblioteczka jest w sumie prosta i bez fajerwerków i zdecydowanie ciekawsze dla mnie są te miętowe drzwi.

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że w starych kamienicach drzwi i ościeżnice są malowane na biało. Uważam, że jest to bardzo dobry kolor na tego typu elementy i nieliczni mogą eksperymentować i to w dodatku z pozytywnym rezultatem. Tutaj ten zabieg sprawdził się bardzo dobrze.

img_2833

Okej, zróbmy w tył zwrot i wróćmy się do salonu, bo zaraz wpadniemy do kuchni. Jestem ciekaw, czy te sztukaterie na ścianie, pomalowane na miętowo są drewniane, czy to są odlewy?

A i tak w ogóle…CZY WY WIDZICIE TĘ LAMPĘ POMIĘDZY OKNAMI?! Bardzo mi się podoba taka alternatywa dla zwykłej lampy sufitowej. Światło da takie samo, a sama lampa wygląda zupełnie inaczej i przez to ciekawiej.

3_0

Jesteśmy w kuchni, która jest też pokojem przejściowym pomiędzy salonem i sypialnią chłopaków. Pewnie myślicie, że patrzę teraz na krzesła, albo na talerze na ścianie? Otóż nie. Patrzę na żółtą witrynkę.

Z kilku powodów: podoba mi się koncepcja przechowywania rzeczy w witrynkach, bardzo ciekawie wygląda takie nagromadzenie dużych roślin w jednym miejscu, no a poza tym – żółty kolor kojarzy mi się z soczkiem (dobrze wiecie jakim). 😉

11

No i teraz czas na finał, serce tego mieszkania, coś nad czym na bank wszyscy się zachwycają jak odwiedzają mieszkanie właścicieli kwiaciarni Kwiaty&MIUT – miedziana ściana! Wiem, że chłopaki czekają aż ona pokryje się patyną i nabierze tego wyjątkowego charakteru.

Nie dziwię się! To będzie wyglądało bardzo niezwykle i bardzo pięknie.

Zdjęcia zostały użyte w tym wpisie za pisemną zgodą właścicielek praw autorskich, czyli Mai i Magdy  z -> MILK AND SUN <-  dziewczyny, dzięki za wsparcie.


Jestem szalenie ciekaw waszych uczuć wobec tego mieszkania. Co najbardziej przykuło Waszą uwagę? Co chcielibyście wprowadzić w swoich czterech kątach? A może chcielibyście się dowiedzieć więcej o Radku i Łukaszu?

Zapraszam Was do przeczytania naprawdę przyjemnego i interesującego -> wywiadu z chłopakami <- oraz do obejrzenia reszty zdjęć ich mieszkania (tak, jest jeszcze dużo do zobaczenia). Czuję, że kopara Wam opadnie tak samo jak i mi.


FacebookInstagramTwitter

Codziennie nowe treści i inspiracje. Obserwuj mnie i bądźmy w kontakcie. Jeśli Ci ten wpis spodobał, to udostępnij go swoim znajomym!