3 promile alkoholu objawy

Alkohol towarzyszy człowiekowi właściwie od zawsze. Dla młodych osób niczym zakazany owoc, dla starszych – coś, co dobrze znają. Należy do używek i potrafi silnie uzależniać. Zbyt częste jego picie prowadzi do choroby alkoholowej i potrafi być niszczące dla chorego i jego otoczenia. Bo pierwszy kontakt z alkoholem bywa wręcz pozytywny. Ludzie po spożyciu pozbywają się zahamowań, są odważniejsi, czują się silniejsi i bardziej atrakcyjni. Szybko chcą poczuć się tak znowu, dlatego sięgają po więcej. Najczęściej staje się lekarstwem na smutek, samotność, czy stres, a także potrafi być jedyną atrakcyjną formą spędzania czasu w towarzystwie.

Wpływ alkoholu – dlaczego nie wsiadać do auta po alkoholu

Picie w różny sposób wpływa na poszczególnych ludzi. Niektórzy upijają się szybciej, inni wolniej. Alkohol inaczej wpłynie na kogoś, kto ma z nim do czynienia pierwszy raz, a zadziała inaczej, gdy pijący ma tzw „mocną głowę”. Ilość promili w organizmie człowieka będzie zależała nie tylko od ilości spożytego napitku, ale wiodącą rolę mają właściwości organizmu, takie jak wiek, waga, czy kondycja fizyczna. Spożywanie pokarmów również ma obecność alkoholu we krwi. Im go więcej, tym dana osoba mniej może nad sobą panować.

3 promile alkoholu objawy

Alkohol dlatego bywa tak niebezpieczny, bo szybko uderza do głowy. Wprost z żołądka przedostaje się do krwiobiegu i ma błyskawiczny wpływ na reakcje organizmu. Spożywany w większych ilościach jest trucizną i może prowadzić do śmierci. Już nawet najmniejsza dawka może wpłynąć na czas reakcji danego człowieka,a co dopiero mówić o większych ilościach. Trzy promile powodują, że mowa staje się bełkotliwa, równowaga ulega zaburzeniu, wzmaga się senność i znacznie obniża się zdolność do kontroli własnych zachowań. Ponadto spada ciśnienie krwi, obniża się ciepłota ciała, następuje zanim odruchów fizjologicznych oraz głębokie zaburzenia świadomości prowadzące do śpiączki.

Przyjmuje się, że dawka powyżej czterech promili jest już śmiertelna. Historia zna oczywiście przypadki, gdy ludzie potrafili mieć we krwi nawet trzykrotnie większą dawkę i przeżyć, ale są to odosobnione przypadki. Alkohol stosowany w nadmiarze przed dłuższy czas czyni nieodwracalne szkody w organizmie.